Maszyny w gastronomii

Maszyny w gastronomii

Maszyny w gastronomii to tylko jeden z aspektów ich zastosowania ale jest bardzo istotny z punku widzenia bezpieczeństwa i jakości żywności.

burgerGastronomia to przemysł, który potrzebuje olbrzymiej ilości opakowań, pojemników i przyborów z plastiku wszelakiego zastosowania. Elementy plastikowe używane są do produkcji, przechowywania transportu i opakowywania produktów żywnościowych. W zasadzie są potrzebne na każdym etapie od pozyskania składników poprzez wszystkie etapy produkcji aż do sprzedaży detalicznej w formie bezpośredniej lub z dowozem.  

Większość takich opakowań powstaje poprzez formowanie wtryskowe. Zasady utrzymania higieny, bhp i inne wymagają zastosowania najwyższych standardów produkcji. Przestrzeganie tych norm leży po stronie i w interesie producentów tych elementów, odpowiednich instytucji unijnych kontrolujących przestrzeganie norm oraz firm korzystających z opakowań.

Duże sieci gastronomiczne, takie jak SPHINX, Chłopskie jadło, Wook są jednymi z największych odbiorców tego typu produktów. Wysoka jakość i bezpieczeństwo produktów gastronomicznych oferowanych przez te sieci jest ich „być albo nie być” na rynku zatem starannie wybierają produkty służące do transportu produkcji i pakowania posiłków, podawanych klientom na miejscu i z dowozem. Są to produkty mięsne i jarskie pochodzące z różnych kuchni świata. Wymagają więc zastosowania różnych elementów z plastiku służących do pozyskania, produkcji, przechowywania i transportu. Kebaby, Shoarmy, Burgery, Pizza, Pierogi, Schabowe i wiele innych, wymagają zastosowania innych technik od przygotowania składników poprzez ich obróbkę, przygotowanie aż po sprzedaż konsumentowi zatem zastosowanie elementów wyprodukowanych przez wtryskarki jest bardzo szeroki.

Jak ważna jest wysoka jakość maszyn, przyborów i opakowań z plastiku w tych procesach nie trzeba nikogo przekonywać.

Warto zatem szukać takich producentów użytkowników wtryskarek, którzy mają doświadczenie w wytwarzaniu wysokiej jakości produktów z plastiku, a jakość maszyn przez nich użytkowanych ma szerokie wsparcie serwisowe.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *