Relokacja maszyn

Relokacja maszyn

relokacja maszynTransport maszyn przemysłowych, wielkogabarytowych to zadanie, które już na pierwszy rzut oka wygląda na rozbudowane zagadnienie. Z jakimi trudnościami i wyzwaniami musi zmierzyć się firma relokująca maszyny?

Po pierwsze firma oferująca usługi w zakresie transportu musi dysponować specjalistycznym taborem pozwalającym w sposób bezpieczny transportować maszyny wielkogabarytowe.

Kolejną kwestią jest znajomość przepisów w zakresie przewozu ładunków wielkogabarytowych. Warto mieć na uwadze że realizacja transportu określanego jako ponadgabarytowy wymaga specjalnego zezwolenia. W przypadku transportu transgranicznego, odpowiednie zezwolenie musi być wydane przez każde państwo na terenie którego prowadzi trasa przejazdu. Organy odpowiedzialne za regulacje w tym zakresie w naszym kraju to generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad oraz naczelnik urzędu celnego.

W przypadku transportu o dużych gabarytach należy mieć na uwadze ograniczenia związane ze specyfiką związaną z stanem sieci drogowej. Przed przystąpieniem do relokacji maszyn spedytor dokładnie oszacowuje trasę przejazdu dostosowując plan do infrastruktury drogowej.

W przypadku relokacji maszyn szczególnie ważne jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa związanych z zabezpieczeniem maszyny na czas transportu. Nie ma tu znaczenia czy przewożona maszyna jest sprawna czy na przykład przewożona jest w celu wykonania przeglądów lub napraw serwisowych. Warto tą usługę zlecić technikom, którzy bez problemowo będą potrafili uruchomić maszynę na docelowym miejscu relokacji.

relokacja maszyn 1Firma EuropNet może pochwalić się wieloma udanymi relokacjami maszyn produkcyjnych. Obsługujemy zarówno pojedyncze transporty jak i pełne relokacje zakładów produkcyjnych na terenie Europy. Dzięki doświadczeniu i imponującej flocie jesteśmy w stanie przeprowadzić relokacje nawet w niesprzyjających warunkach. Polecamy transport maszyn produkcyjnych przeprowadzony przez specjalistów w tym zakresie ponieważ odłączenie i ponowne przygotowanie wtryskarki do pracy wymaga fachowej wiedzy, wykraczającej poza zakres standardowej usługi transportowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *